PRZY TOBIE. Piosenki Mariusza Bogdanowicza

PRZY TOBIE

Mariusz Bogdanowicz – Natalia Wilk SONGBOOK

Natalia Wilk vocal
Michał Iwanek piano
Rafał Kazimirski guitars
Krzysztof Ulański drums
Mariusz Bogdanowicz bass

Przy Tobie to utwory instrumentalne oraz piosenki Mariusza Bogdanowicza napisane do tekstów: Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Wojciecha Ziembickiego, Marka Gaszyńskiego, Marii Przybysz i Justyny Holm.

Część piosenek były to pierwotnie utwory instrumentalne i są nagrane na autorskich płytach lidera: Back To The Bass, Confiteor Song i Syntonia. Niektóre z nich natomiast powstały oryginalnie jako piosenki.

Cechą wspólną całej twórczości Mariusza Bogdanowicza jest wyeksponowana liryczna melodyka i skłaniający do zadumy refleksyjny charakter. Tak jest również w jego piosenkach. Muzyka ta ma swoje źródła w wielu współczesnych gatunkach. Wspaniała wokalistka Natalia Wilk swą artystyczną osobowością, subtelnymi interpretacjami i aksamitnym głosem doskonale wpisuje się w klimat tej muzyki. Ze względu na rodowód lidera oraz biorących w projekcie instrumentalistów wspólnym mianownikiem projektu są inspiracje muzyką jazzową. Artyści estetyką brzmienia nawiązują do idiomu stylistycznego wytwórni ECM.

W projekcie biorą udział wybitni polscy muzycy jazzowi oraz młodzi artyści, absolwenci Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

Goście specjalni biorący udział w projekcie: Wiesław Pieregorólka, Zbigniew Jakubek, Artur Lesicki.