Michał Iwanek

Michał Iwanek – pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie. Akompaniator na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych: Wesele Dawida, Teatr ITP (2013); Moira, teatr ITP (2014); Historia pewnej gwiazdy, teatr Przecinek (2003).

Skomponował także muzykę na Światowe Dni Młodzieży: Widowisko otwarcia, Spektakl Abraham (Arena Lublin 2016). W latach 2012-15 współpracował z festiwalem Diamenty Lublina, gdzie był autorem aranżacji i instrumentalistą.

Ma na koncie współpracę z Mietkiem Jureckim, Markiem Radulim, Majką Jeżowską, Piotrem i Wojtkiem Cugowskimi, Dariuszem Tokarzewskim, Squbasem i kabaretem Świerszczychrząszcz. Występował jako muzyk w spektaklach teatru im. Julisza Osterwy: Pani Bovary, Szarp Pan bas.

Michał jest mocno związany ze środowiskiem artystycznym Lublina. Dzięki swej wszechstronności bierze udział w przedsięwzięciach o szerokim spektrum stylistycznym. Jego muzyka jest odzwierciedleniem pogodnego usposobienia i optymistycznego nastawienia do życia.