Projekty

Mariusz Bogdanowicz Quartet SYNTONIA

Jest to kontynuacja poprzedniego projektu Mariusza Bogdanowicza CONFITEOR SONG, metaforycznie odwołującego się do młodopolskiego manifestu Stanisława Przybyszewskiego. Są to bardzo osobiste kompozycje leadera. Komunikatywne, o wyeksponowanej melodyce, dużej przestrzeni i silnym ładunku emocjonalnym.

Przy Tobie – Mariusz Bogdanowicz – piosenki

Przy Tobie to piosenki Mariusza Bogdanowicza do tekstów m.in. Wojciecha Młynarskiego, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego i Marii Przybysz. Śpiewają je młode wspaniałe wokalistki wywodzące się z Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

Nahorny Sextet

Włodzimierz Nahorny połączył świat muzyki poważnej i jazzu tworząc nową wartość wykraczającą poza znane powszechnie stereotypy. To muzyka na wskroś współczesna, czerpiąca inspirację z wielu gatunków i stylów.

Nahorny Trio

Muzyka Tria to wspaniałe, niepowtarzalne kompozycje leadera. Charakter muzyki, pomimo, że utrzymany w kanonie klasycznego tria jazzowego, nosi romantyczne i słowiańskie piętno. Jest to przekrój twórczości leadera. Znajdują się tu utwory pisane specjalnie na trio oraz instrumentalne wersje przebojów Włodzimierza Nahornego: Księżyc nad Kościeliskiem, Czas rozpalić piec czy słynny, uznany za najpiękniejszy polski temat Jej Portret.

Heavy Metal Sextet

Heavy Metal Sextet powstał na początku marca 1982 roku z inicjatywy Mariusza Bogdanowicza. Pierwszy występ odbył się 26 marca na konkursie Jazz Juniors w krakowskiej Rotundzie. Reaktywowany po prawie trzydziestu latach nadal koncertuje.

Seriale Seriale

Program tria to utwory pochodzące z najsłynniejszych polskich seriali: Polskie drogi, Lalka, Czterdziestolatek, Chłopi, Wojna domowa, 07 zgłoś się, Czterej pancerni, Jan serce. Stylistyka opracowań Krzysztofa Herdzina jest kreatywnym rozwinięciem oryginalnych tematów.

Lora Szafran Śpiewnik Nahornego

Kompozycje Włodzimierza Nahornego do tekstów: Jonasza Kofty, Jadwigi Has, Wojciecha Młynarskiego, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Anny Borowej, Agnieszki Osieckiej oraz Bogdana Loebla. Są tu zarówno słynne utwory z przed lat (Jej portret, Księżyc nad Kościeliskiem, Czas rozpalić piec, Pytam zimowych gwiazd) jak i nowe, napisane specjalnie dla Lory Szafran (Nadchodzi chłód, To nieprawda, Bliskość ciszy, Myślałam, że ciebie już nie ma, Tajne przez poufne).

Żyd

Jak przywitać Żyda? Czy podać mu rękę? Co je Żyd? Czy można podać Żydowi karpia po żydowsku, a może bigos? Czy mówi się Żyd czy Judejczyk? W czym leży problem z Żydem? Jak można go rozwiązać? Czy Żyd jest nam potrzebny? Kto ma odpowiedzieć na te pytania, jeżeli nie nauczyciele, wychowawcy naszych dzieci, nasi mistrzowie i nasza szkoła.

Być jak Frank Sinatra

Być jak Frank Sinatra – spektakl muzyczny z piosenkami z repertuaru Franka Sinatry rewelacyjnym tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego. Barwna historia człowieka ogarniętego fascynacją, wręcz obsesją Sinatry, do którego usiłuje się upodobnić.