Monika Szymczyk

monika-szymczyk-2

Monika Szymczyk (ur. 1992) jest studentką 3-go roku kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.

Ukończyła Studium Musicalowe Qurtyna (specjalność wokalno-aktorska). W trakcie nauki w Studium występowała w sztukach: Fredro i miłość reż. Witold Kopeć, Wenus w Futrze reż. Tomasz Bielawiec. Jej spektaklem dyplomowym był monodram Śledztwo Pani Hanki. Wraz z Witoldem Kopciem napisała jego scenariusz i jest autorką piosenek wykorzystanych w spektaklu.

Jest absolwentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (specjalność PR i reklama) na Wydziale Nauk Społecznych KUL. W czasie studiów była zastępca redaktora naczelnego gazety studenckiej Coś Nowego.

Jest laureatką VI Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej Piosenka w Meloniku w Rzeszowie (2016) a także finalistką konkursu Open Stage 2013 w Lublinie.

Jako aktorka występowała w młodzieżowym teatrze Panopticum (2009-2012). Spektakle: Mironia, W takt miłości oraz Ugryź się w język, którego była współautorką. Była chórzystką i solistką chóru dziewczęcego La Musica (2004-2014).

Z zespołem Made in Jazz UMCS występowała na Lublin Jazz Festival 2016. Bierze udział w koncertach charytatywnych (Zanani, a nieznani).

Pasjonuje się musicalem, w szczególności twórczością Andrew Lloyd Webbera i Leonarda Bernsteina z ikoną wszech czasów tego gatunku – West Side Story.

Lubi literaturę z gatunku realizmu magicznego. Jej ulubionym autorem jest Gabriel Garcia Marquez.

W wolnych chwilach pisze wiersze. Największą jej pasją jest jednak piosenka aktorska.

Monika hipnotyzuje słuchaczy swą subtelnością. Jej interpretacje przesycone są uczuciem i głębią wyrazu.

fot. Paweł Waga