Natalia Nejman

natalia-nejman-fot-pawel-waga

Natalia Nejman (ur. 1988) – absolwentka kierunków: Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym (2016), Animator i Menedżer Kultury oraz Terapia Pedagogiczna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na UMCS w Lublinie (2012).

Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, w klasie śpiewu solowego (2012).

Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali. Otrzymała Nagrodę Specjalną Radia Lublin na I Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rozrywkowo-Jazzowej w Lublinie (2010), zajęła I miejsce w Przeglądzie Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej Scena Młodych w Lublinie (2007), I miejsce w kategorii dorosłych solistów wokalistów w XIII Festiwalu Kolęd w Puławach (2008).

Wygrała program Szansa na Sukces, którego bohaterem był zespołem Coma (2008).

Uczestniczyła w wielu muzycznych programach telewizyjnych m.in. Tak to leciało (2008), Jaka to melodia (2008), Mam talent (2014). Była artystka chóru Beaty Kozidrak w programie Bitwa na głosy (2012). U boku Mietka Szcześniaka, Reni Jusis i Adama Sobierajskiego śpiewała w chórkach w programie Superstarcie (2014).

Współpracuje z pop-gospelowym lubelskim zespołem Heaven Up.

Fascynuje się głównie muzyką jazzową, soulową i r’n’b, ale nie ogranicza się wyłącznie do tych gatunków. Jej największe inspiracje muzyczne to Lauryn Hill, Erykah Badu, Dianne Reeves, ale także Freddie Mercury czy Christina Aguilera. W muzyce ceni sobie indywidualność oraz umiejętność przekazania emocji. Zainteresowania to podróże i rękodzieło artystyczne – tworzenie, szycie i projektowanie odzieży i biżuterii oraz home decor.

W życiu prywatnym – szczęśliwa żona i mama rocznego synka.

fot. Paweł Waga