Paulina Mazepa

paulina-mazepa-fot-pawel-waga

Paulina Mazepa (ur. 1993) – studentka drugiego roku w Policealnym Studium Jazzowym im. Henryka Majewskiego w Warszawie.

Ukończyła z wyróżnieniem studia pierwszego stopnia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Jest też absolwentką klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w rodzinnym mieście Lubaczowie.

Od dziecka angażowała się w różnego rodzaju lokalne przedsięwzięcia muzyczne, brała udział w wielu konkursach, również o zasięgu ogólnopolskim. Do ostatnich sukcesów należy zaliczyć zdobycie dwóch Nagród Specjalnych w XV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych Debiuty 2014 w Lublinie, pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rozrywkowo – Jazzowej w Lublinie, nagrodę główną zdobytą podczas III Ogólnopolskiego Konkursu School & Jazz Festival w Lubaczowie (2014) oraz wyróżnienie podczas 42 Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2015). Jest także finalistką konkursu Open Stage 2014 w Lublinie.

Jest związana z pop-gospelowym lubelskim zespołem Heaven Up, w którym jest solistką. Ważną częścią muzycznego życia jest także wieloletni, wciąż ewoluujący projekt Anielsi, który zawiera w sobie autorskie kompozycje powstałe na podstawie przeżyć i nurtujących młodych ludzi pytań o sens i siłę wiary. Obecnie zespół jest w trakcie nagrań i tworzenia nowego, akustycznego brzmienia.

Z przyjemnością czyta książki oraz artykuły psychologiczne, szczególnie te, dotyczące relacji międzyludzkich, relacji w związkach, czy rozwoju osobistego. Ostatnio szczególnie bliska stała się dla niej poezja Karola Wojtyły, również w opracowaniach muzycznych. Wzrusza się słuchając koncertu Peter Gabriel New Blood Live in London z 2011 roku. Porusza ja także melodyka polskich piosenek. Lubi prowadzić zajęcia z emisji głosu.

W muzyce szuka swojej drogi, której celem jest naturalność i szczerość muzycznej wypowiedzi. Swym śpiewem Paulina patrzy słuchaczowi głęboko w oczy i mówi prawdę.

Największą jej pasją jest budowanie prawdziwej rodziny.

fot. Paweł Waga