Paweł Tomaszewski

pawel-tomaszewski-1-mod

Paweł Tomaszewski – pianista, kompozytor, aranżer, producent.Wykładowca w Instytucie Jazzu na Akademi Mizycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach. Absolwent tej samej uczelni z wykształceniem w dwóch fakultetach: fortepian (2007) oraz kompozycja i aranżacja (2006). W 2013 roku uzyskał tytuł doktora w specjalności gra na fortepianie.

Zdobywca Grand Prix oraz nagród indywidualnych wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce. Koncertował na scenach całego świata z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Występował w składach bardzo zróżnicowanych aparatów wykonawczych – od koncertów solowych po koncerty z orkiestrami symfonicznymi. Odznaczony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji przez RIG w Katowicach.

W swojej karierze pracował z wybitnymi artystami, reprezentującymi różnorodne gatunki w muzyce. Występował u boku takich gwiazd jak: Maria Schneider, Steve Vai, Nigel Kennedy, Rick Margitza, Eric Marienthal, Dean Brown, Xantone Blacq, Larry Coryell, Michał Urbaniak, Krzesimir Dębski, Jarosław Śmietana, Urszula Dudziak, Edyta Bartosiewicz, Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Adam Bałdych i wielu innych.

Na jego koncie widnieje kilkadziesiąt płyt CD, w tym płyta autorska – Actual Proof, Myrczek&Tomaszewski – Love Revisited oraz nagrania telewizyjne, filmowe i radiowe, na których występował w charakterze pianisty, keyboardzisty, hammondzisty, aranżera oraz producenta muzycznego.

Jego działania na polu kompozycji odnotowuje się głównie w projektach autorskich. Jest kompozytorem Symphony of the Galaxies – utworu na kwintet jazzowy oraz orkiestrę smyczkową, napisanego na zamówienie festiwalu Jazz Jamboree, a także autorem jazzowej symfonii na orkiestrę symfoniczną i big-band zatytuowanej “Polish Jazz Symphony”, której premiera miała miejsce podczas jubileuszowego 10. Śląskiego Festiwalu Jazzowego w Centrum Kultury Katowice.

Wykładał na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach, Chodzieży, Szczecinie, Nysie, Sankt Petersburgu oraz Archangielsku.

www.paweltomaszewski.com

www.facebook.com/paweltomaszewskimusic