Nahorny Trio – Ballad Book – Okruchy Dzieciństwa

Włodzimierz Nahorny – piano
Mariusz Bogdanowicz – acoustic bass
Piotr Biskupski – drums

do kupienia w empik.com

Ballad Book – Okruchy dzieciństwa to kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego – ikony i legendy polskiego jazzu, mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.

Okruchy dzieciństwa to sentymentalna podróż do Kwidzyna – miasta, gdzie Mistrz spędził swe młode lata. Jest to płyta inna niż poprzednie, nagrane w trio. Stonowana stylistycznie. Twórczą odpowiedź na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech. To muzyka pełna oddechu, spokoju, zadumy i refleksji. Na płycie znalazło się jedenaście niepublikowanych jeszcze utworów.

Twórczość Włodzimierza Nahornego to poezja i romantyzm – język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Utrzymana w jazzowym kanonie pianistyka, nosi osobiste słowiańskie piętno. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Twórczy idiom jest tak szeroki, jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych możliwości. Od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. To człowiek o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełen energii i nowatorskich koncepcji. Krytycy nazywają go Chopinem jazzu.

composed by Włodzimierz Nahorny
produced by Mariusz Bogdanowicz and Piotr M. Semczuk
recorded at Studio Realizacji Myśli Twórczych (september 2017 – april 208)
mix & mastering Piotr M. Semczuk

photo Piotr Gruchała

2018 CONFITEOR 011

ISBN 978-83-931610-5-8

(płyta CD stanowi integralną część książki „Nahorny Trio – Ballad Book – Okruchy Dzieciństwa”)

płyta  powstała dzięki pomocy Funduszu Promocyjnego STOART oraz Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAIKS

trailer płyty Ballad Book Okruchy dziciństwa