Wojciech Młynarski i Andrzej Poniedzielski napisali nowe teksty do projektu Przy Tobie Mariusza Bogdanowicza. W. Młynarski – Miłość nam piosenkę gra (U&U). A. Poniedzielski – Krystaliczna nadzieja (Emigranci). Instrumentalne wersje obu utworów znaleźć można na płycie Syntonia. W Przy Tobie biorą udział wybitni polscy muzycy jazzowi oraz młodzi artyści związani z Wydziałem Artystycznym UMCS w Lublinie.
Paulina Mazepa – wokal
Katarzyna Maziarczyk – wokal
Anna Michałowska-Kotynia – wokal
Natalia Nejman Sola – wokal
Kinga Ziolko – wokal
Michał Iwanek – fortepian, instr. klawiszowe
Mariusz Bogdanowicz – bass
Paweł Nowak – perkusja
Przy Tobie to program złożony z piosenek Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Wojciecha Ziembickiego, Marka Gaszyńskiego, Marii Przybysz i Justyny Holm. Część z nich to pierwotnie utwory instrumentalne nagrane na autorskich płytach lidera: Back To The Bass, Confiteor Song i Syntonia. Niektóre zaś powstały oryginalnie jako piosenki. Cechą wspólną twórczości Mariusza Bogdanowicza jest wyeksponowana liryczna melodyka i skłaniający do zadumy refleksyjny charakter.
W tym powołanym do życia w 2012 roku projekcie biorą udział wybitni polscy muzycy jazzowi oraz młodzi artyści związani z Wydziałem Artystycznym UMCS w Lublinie.
Anna Michałowska-Kotynia – absolwentka kierunku “Wokalistyka Jazzowa” Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Ma na swoim koncie wiele koncertów. W 2007 roku brała udział w: Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Zaduszkach Jazzowych w Lublinie 2007-9, X Hades Jazz Festival (Lublin), IX Świdnik Jazz Festival.
Jest laureatką Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej w 1999 r.
W 2008 roku wspólnie z mężem i bliskimi jej lubelskimi muzykami nagrała płytę Inspiracje.
W 2013 roku została zaproszona przez Włodka Pawlika do wzięcia udziału w projekcie zatytułowanym „Wieczorem”, spektaklu Teatru Starego w Lublinie łączącego poezję Józefa Czechowicza i jazzowe kompozycje Włodka Pawlika.
Jest również pedagogiem, Wykłada na Wydziale Artystycznym UMCS oraz w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia im. Witolda Lutosławskiego.
Wyróżnia ją mocny, wyrazisty głos oraz pełna wyrafinowanego smaku wyrazista ekspresja interpretacyjna.
Paulina Mazepa – studentka trzeciego roku kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Pochodzi z Lubaczowa, jest absolwentką klasy fortepianu PSM I stopnia im. Krzysztofa Komedy.
Aktualnie bierze udział w różnych projektach muzycznych – w nowym pop-gospelowym Heaven Up w Lublinie, współpracuje z dr.Markiem Stefankiewiczem.
Od 2009 roku współtworzy zespół Anielsi. Do ostatnich osiągnięć należy zaliczyć zdobycie dwóch Nagród Specjalnych w XV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych „Debiuty 2014” w Lublinie oraz nagrodę główną zdobytą podczas III Ogólnopolskiego Konkursu “School & Jazz Festival” w Lubaczowie w maju tego roku.
Natalia Nejman – absolwentka kierunku Animator i Menedżer Kultury oraz Terapia Pedagogiczna na wydziale Pedagogiki UMCS w Lublinie. Ukończyła szkołę muzyczną II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, w klasie śpiewu solowego. Studentka wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczestniczka wielu muzycznych programów telewizyjnych m.in. „Mam talent” (2014), „Tak to leciało”(2008), „Jaka to melodia”(2008). Laureatka programu „Szansa na Sukces” z zespołem Coma (2011), artystka chóru Beaty Kozidrak w programie „Bitwa na głosy”(2012). Współpracowała w charakterze chórków w programie „Superstarcie” u boku Mietka Szcześniaka, Reni Jusis i Adama Sobierajskiego (2014). Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali m.in. Nagrody specjalnej na I Ogólnopolskim KonkursiePiosenki Rozrywkow0 -Jazzowej w Lublinie w roku 201, I miejsca w Przeglądzie Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „Scena Młodych” w 2007 roku w Lublinie, I miejsca w kategorii dorosłych solistów wokalistów w XIII Festiwalu Kolęd w Puławach w 2008 roku.
Kinga Ziółko – absolwentka I i II Stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu w klasie altówki.
Obecnie studiuje na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, w klasie wokalnej Anny Michałowskiej- Kotyni. Brała udział w projekcie Gospel Project. Współpracowała z takimi muzykami jak Mietek Szcześniak, Reni Jusis, Brian Fentress.
Paweł Nowak – perkusja. Pochodzi z Zamościa, absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, obecnie studiuje na AM w Krakowie.
Ukończył szkołę muzyczną I stopienia w klasie fortepianu i po kilku latach rozpoczął grę na perkusji.
Interesuje się różnymi gatunkami muzycznymi,
Współpracował z wieloma artystami sceny jazzowej, bluesowej i rockowej. Występował m.in. na festiwalach: Jimi Way Blues Festiwal, Ostróda Reggae Festiwal, Przeworsk Blues Festiwal, Jazz na Kresach. Z zespołem Teksasy w roku 2011 nagrał album Zielony dymek, Obecnie współpracuje z Lubelskim Stowarzyszeniem Gospel oraz pracuje nad materiałem autorskim.
Mariusz Bogdanowicz
kontrabasista, kompozytor, producent, wydawca, publicysta i pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Ma w swoim dorobku trzy autorskie płyty: Back to the Bass (1995), Confiteor Song (2001), Syntonia (2013). Jest kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej: Maskarada (1991), Emigranci (2009), Idź w noc Margot (2010), Żyd (2012), Cudowna lampa Aladyna (2014). W jego współczesnym kwartecie grają: Adam Wendt (ts, ss), Sebastian Frankiewicz (dr), Miłosz Wośko, Paweł Tomaszewski (p).
Od ponad dwudziestu lat współtworzy formacje Włodzimierza Nahornego. Współpracował m.in. z: Ewą Bem, Lorą Szafran, Urszulą Dudziak, Edytą Geppert, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Andrzejem Jagodzińskim, Sławomirem Kulpowiczem, Andrzejem Kurylewiczem, Zbigniewem Preisnerem, Jarosławem Śmietaną, Wiesławem Pieregorólką, Jackiem Kaczmarskim, Markiem Bałatą, Krzysztofem Herdzinem, Michelle Hendrix, Deborah Brown, Billem Molenhofem. Grał w spektaklu Kobieta z widokiem na taras Stanisława Tyma. Jest producentem i wydawcą fonograficznym. Prowadzi wydawnictwo Confiteor. Płyty: Seriale, Seriale…, Confiteor Song, Nahorny Trio Dolce far niente… i nic więcej, Śpiewnik Nahornego, Nahorny Sextet Chopin Genius Loci, Syntonia, Nahorny Trio Hope.
Zajmuje się publicystyką, przeprowadził dla Jazz Forum wywiady m.in. z Włodzimierzem Nahornym i Wojciechem Karolakiem. Pisze felietony do miesięcznika Top Guitar. Od 2004 roku prowadzi audycję autorską Jazz Travels. Wykłada na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, gdzie jest adiunktem.
Fragmenty recenzji koncertu Przy Tobie, który odbył się 23 listopada 2012 w Teatrze Starym w Lublinie:
„Mariusz Bogdanowicz. Basista, kompozytor, aranżer. Poeta. Poeta?!… Nie jest wszak autorem wierszy będących kanwą utworów, które wypełniają program koncertu. Lecz słuchając muzyki płynącej ze sceny odnosiło się nieodparte wrażenie, że utożsamił się On ze słowem, i rytmem, i głębią owej poezji. Że stała się Jego częścią zanim przerodziła się w język dźwięków. Tak stał się poetą. Zdumiewająca wprost jedność sztuk w swej ekspresji miała w sobie prawdę. I była tak po prostu – piękna. (…) Subtelność, operowanie stonowaną dynamiką, (…) każde „drgnienie powietrza” nabierało kształtów, zmuszało, aby je „dotknąć i pamiętać”. (…) Wsłuchanie się w każdy dźwięk słowa i poezję muzyki. (…) był to spektakl i poezji i muzyki, i światła, a genius loci dodatkowo zaczarował zgromadzoną w dniu 21 listopada 2012 roku publiczność.”
(Mariusz Bogdanowicz „… To mój czas zachwyceń…”, Zofia Bernatowicz, Meakultura 30.12.2012)